نشریات

سخن مدیرمسئول

حوزه‌های علمیه و روحانیت، مهم‌ترین پشتوانه تئوریک نظام اسلامی و بزرگ‌ترین شبکه تبلیغی و دینی در کشور به حساب می‌آیند و هرگونه تحول در این عرصه، تأثیرات شگرفی را در پهنه اجتماع و در سرنوشت نظام خواهد داشت؛ بنابراین، شناخت این تحولات برای تصمیم‌گیران و بزرگان این حوزه از اهمیت والایی برخوردار است. نکته مهم این است که تحولات حوزه و روحانیت با متغیرهای متعددی گره خورده است؛ برخی از این تحولات خودخواسته، هدفمند و هوشمند و برخی دیگر ناخواسته و پنهان و تحمیلی هستند. از طرف دیگر، تأثیرات و تبعات رخدادها و تحولات حوزه و روحانیت همیشه آشکار و روشن نیست و ممکن است ابعاد پنهان و ناشناخته پیدا کرده و ضربات قابل‌توجهی به این قشر و جامعه وارد نماید. همچنین دلایل و زمینه‌های بروز تحولات نیز گاهی مبهم و ناشناخته‌اند. از همه مهم‌تر، راهکارهای مواجهه با تحولات و وقایع است؛ زیرا معمولاً تصمیم‌‌گیران و بزرگان این عرصه فرصت کافی را برای تجزیه و تحلیل و تصمیم درباره تمام تحولات ندارند و نیازمند بهره­گیری از نخبگان برای ارائه تحلیل دقیق در این موردند. مجله پیرامون پاسخی به این نیاز است و هدف آن ارائه تحلیل‌های دقیق و موشکافانه به تصمیم‌گیران و بزرگان در مورد تحولات حوزه و روحانیت با هدف اصلاح، بهبود و رشد وضعیت است.

شاید نیاز به گفتن نباشد که هیچ کار انسانی (غیر از معصومین (ع)) عاری از عیب و نقص نیست به‌ویژه اگر در مراحل اولیه باشد؛ اما تمام تلاش گروه علمی این مجله ارائه محصولی موثر و کم‌عیب است.

از طرف دیگر کار پژوهشی در موضوع حساس حوزه و روحانیت نیازمند دقت و سخت‌کوشی و مساعدت نخبگان مرتبط است؛ بنابراین از متولیان امر و مخاطبان ویژه این محصول استدعا دارم ضمن غمض عین در مورد ضعف‌ها و عیب‌ها، از مساعدت، راهنمایی و ارشادات خود، گروه علمی مجله را محروم نفرمایند.

 

محمدتقی دشتی

مدیرعامل مرکز پژوهشی مبنا


صاحب‌امتیاز: مرکز پژوهشی مبنا

مدیرمسئول: دکتر محمدتقی دشتی

جانشین مدیرمسئول: سید سعید هاشمی نسب

سردبیر: وحید فراهانی

ناظر علمی: محسن گلپایگانی

مدیر اجرایی: محمد قرائتی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست