جامعه مدرسین شایعات مطرح شده در رابطه با سخنان آیت الله بوشهری در فضای مجازی را رد کرد

نشریات

طی اطلاعیه ای؛

جامعه مدرسین شایعات مطرح شده در رابطه با سخنان آیت الله بوشهری در فضای مجازی را رد کرد

روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
درباره حواشی ایجاد شده در رابطه با سخنان
آیت الله حسینی بوشهری در گردهمایی مجازی
مبغان در آستانه ماه محرم توضیحاتی ارائه کرد.


به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره حواشی ایجاد شده در رابطه با سخنان آیت الله حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گردهمایی مجازی مبغان در آستانه ماه محرم توضیحاتی ارائه کرد.

متن این بیانیه بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خبری در فضای مجازی درحال نشر است که از اساس کذب است و اردوگاه دشمن با مسموم ساختن فضای رسانه و تحریف سخنان آیت الله حسینی بوشهری درصدد تضعیف نظام اسلامی و تبلیغ دین که رسالت اصلی حوزه های علمیه می باشد برآمده است. البته این رویه دشمنان تازگی ندارد و هنوز یک هفته از سخنان گهربار مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری نگذشته که فرمودند بعد از روی کار آمدن دولت جدید نکته مهم رویارویی با توطئه رسانه ای دشمن است، لذا از همه کسانی که اخبار رسانه ای را از فضای مجازی دنبال می‌کنند تقاضا می شود به صحت و سقم این اخبار توجه کامل داشته و دشمن را با عدم نشر شایعات، از رسیدن به مقصود خویش مأیوس سازند.

آیت الله حسینی بوشهری در پیامی که به مناسبت گردهمایی مجازی مبلغان محرم الحرام صورت گرفت به نکاتی کلیدی در راستای تبلیغ معارف اسلام که رسالت اصلی حوزه در جامعه می باشد پرداختند؛نکاتی از قبیل: وظایف مبلغین در تبلیغ چون: ۱ ـ کیفیت گرایی ۲ـ نهراسیدن از دشنام دشمنان ۳ ـ استفاده از بهترین شیوه های تبلیغی ۴ ـ تبلیغ با رفتار در کنار گفتار ۵ ـ اعتقاد به امداد الهی ۶ _حرکت بر اساس شرایط موجود.

ایشان در توصیه به مبلغین, همدلی با مردم و دغدغه مندی برای حل مشکلات آنان– که از نکات برجسته خطبه‌ها و سخنرانی‌های این عالم مردمی می باشد– ، پایین نگه داشتن سطح توقع از مردم را مهم ارزیابی نموده و اشاره کردند، درشرایط موجود که به هر دلیلی، از شیطنت خارجی ها گرفته تا بی تدبیری ها، اکنون کشور به زحمت افتاده، مردم برای حل مشکلات و توقعات شان با مسئولان همراهی کنند تا ان شاءالله مشکلات برطرف گردد.

آیت الله بوشهری ضمن توصیه نسبت به رعایت نکات لازم درنحوه ی برگزاری مراسم عزاداری اظهار داشتند، مبلغان باید با توجه به مشکلات مردم با آن‌ها همدلی نموده و در شرایط فعلی که حالت یأس در برخی از مردم عزیز ایجاد شده، لازم است نسبت به بازگشت امید به بدنه جامعه اقدام لازم را صورت دهند.

منبع : خبرگزاری رسا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
error: کپی برداری جایز نیست